Az alumínium nyílászáró jellemzői
Az alumínium nyílászáró alapanyagát, az alumíniumot, számtalan helyen alkalmazzák, az iparban, közlekedésben, és az építőiparban egyaránt. Előnye, hogy könnyen és precízen alakítható, formálható, kis tömegű, és nem túl drága alapanyag. Az alumínium nyílászárók a fémes szerkezetéből adódó jó statikus tulajdonságai mellett még számos pozitív tulajdonságokkal rendelkeznek, melyek a következők:
- nem vetemedik, szemben a fa ablakokkal
- nem lép fel korróziós jelenség
- kis tömeggel rendelkezik
- jóval nagyobb teherbírású
- rendkívül hosszú az élettartalma
- sokféle megjelenése létezik, bármilyen szín és stílus elképzelhető, így mindennemű igényt ki tud elégíteni
- karcsú profil
- optimális bevilágító felület
Az alumínium nyílászáró gyártás nem igazán elkülöníthető egymástól, így az alumínium ablak, illetve alumínium ajtók könnyen előállíthatók.
Az alumínium nyílászáróknál is felmerül egy komoly probléma, mégpedig a pára lecsapódása, melynek kiküszöbölése egy nagy feladat a nyílászáró gyártó cégek számára. A mai korszerű technológiákkal most már ez a probléma is kiküszöbölhető. Az időjárás viszontagságaival szemben az alumínium ablakokat porlakkozás, ragasztott fólia, vagy anodizálás védelmezi.
Mit nyújthat még egy jó minőségű alumíniumablak?
- kiemelkedő hőszigetelést
- Egyszerű karbantartás igényt
- Gyakorlatilag bármilyen színben rendelkezésünkre állhat
- Sokféle kialakítást és nyitási kombinációt
Alumínium ablakokat alkalmazhatunk felújítások során (nyílászáró cseréje esetén, ahol a falnyílás már adott), illetve újépítésű épületekben.
Példaképpen:
- Megvalósíthatóak többszárnyas harmonika szerkezetek
- Stílusos hőhídmentes tolóajtók
- Üvegtetők és függönyfalak sokféle variációval
Osszuk fel az alumínium ablakokat nyitási funkciójuk szerint
- nyíló alumínium ablakok;
- bukó alumínium ablakok;
- bukó-nyíló alumínium ablakok;
- toló alumínium ablakok;
- bukó-toló alumínium ablakok;
- illetve harmonika ajtó.
Mivel az erkélyajtók is tulajdonképpen ablakok, így azok típusait is egy lapon lehet említeni az alumínium ablakokkal.
Ezek lehetnek funkciójuk szerint:
- nyíló;
- bukó-nyíló;
- toló;
- bukó-toló;
- emelő-toló;
- harmonika.
Az alumínium ajtók felosztása funkció szerint
- külső és belső alumínium ajtók,
- hőszigetelt, illetve hőszigetelés nélküli profillal rendelkező,
- kifelé és befelé nyíló alumínium ajtók,
- nyíló, toló alumínium ajtók,
- hagyományos, kézzel nyitható, illetve automatikusan nyíló alumínium ajtók.
Az alumínium ajtók vasalatai
- pánikvasalat
- porlakkozású, vagy anódizált vasalatok
- automatikus ajtók esetén meghajtó egységek
- fogantyúk, kilincsek, esetenként gombok
- fent, illetve lent olajfékes ajtózár
- több pontos süllyesztett hengerzárak
- zárbetétek, biztonsági zárak
- beléptető rendszer, mágneszár
Üvegfalak és üvegtetők
Ezekben a szerkezetekben a modern technológia és formatervezés párosul a modern építészeti stílusoknak megfelelően. Az alumínium jó tulajdonságai és jó teherbírása garantálják a szerkezet tartósságát, illetve egyedi látványt nyújtanak. A belső üvegfal esetében is megemlítendő az esztétikai és mechanikai tulajdonságok mellett a kiváló hangszigetelés, bármilyen típusú válaszfal, illetve belsőépítészeti rendszer megvalósítható segítségével.
Alumínium portálok és függönyfalak
Ezekre a rendszerekre a szabad felületek létrehozása, energiatakarékosság, és jobb életkörülmények megteremtése jellemző. Irodaházak, üzleti ingatlanok, homlokzati függönyfalak létrehozására a legalkalmasabbak.
Az alumínium árnyékolástechnikáról
Legfőbb funkciójuk a védelemnyújtás a külső fényhatásokkal szemben. Az energia megtakarítás mellett biztonságot, rovarmentességet, illetve a külső fényhatásokat teljes mértékben visszaverik, vagy a kívánt módon szabályozzák azt.
Hogyan történik az alumínium szerkezetek beépítése?
Az alumínium függönyfalak beépítése
A függönyfal vázát elemenként szállítják a beépítés helyszínére. Először felállítják a vízszintes, illetve a függőleges vázat, majd ezt követően a függőleges oszlopokra elhelyezik a csatlakozó elemeket, melyek arra rá vannak csúsztatva, és csavarral rögzítve vannak. Miután a vázat felállították, és a vízszintes – függőleges szintezést elvégezték, a függőleges oszlopokat toldatok segítségével rögzítik a födémhez és a betonaljzatokhoz. A közbenső födémekhez a vázat szerelő derékszögekkel rögzítik. Ezek a szerelő derékszögek, illetve a toldatok is horganyzott acélból készülnek. A függönyfalak beüvegezése Ezt a műveletet minden esetben a beépítés helyszínén végzik el és mindig a külső oldalról, miután a vázszerkezetet már felállították. Az üvegeket, melyek egyben hő védő, és napvédő tulajdonságokkal bírnak, szorító profilokkal rögzítik. Utolsó lépésként a vízszintes, illetve függőleges takaróprofilokat építik be.
A nem függönyfal jellegű alumínium szerkezetek beépítése
Ezeknek a szerkezettípusoknak a beüvegezése kétféleképpen is történhet:
- gyártási folyamat során,
- helyszíni beépítéssel.
A helyszíni beépítés során két rögzítési mód lehetséges: – szerelőfülekkel, – tokon keresztüli rögzítéssel. Az azonos tokmélységgel rendelkező szerkezeteket össze lehet sorolni, ám az egysíkúságra ügyelni kell.
Hogyan történik az üvegezés?
Az üvegezőgumit előre behelyezik, majd arra ráfektetik az üveget, majd azt gondosan kiékelik, ezt követően bepattintják a vízszintes, illetve függőleges üvegléceket, ezután elhelyezik a belső üvegezőgumit is az üvegléc és az üveg közötti hézagba.